Konjice (SLO) - 07.07.2018 - prijateljska utakmica

Slaven Belupo: NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Međimorec (cap.), Hlevnjak, Šarlija – Doležal, Vidović, Aparicio, Puclin, Goda – Mendy, Jelić. Još su igrali: Zirdum, Musa, Martinaga, Karamarko, Resler, Jajalo, Dolček, Delić, Bongongui, Mladen, Bogojević.

FC Astra Giurgiu (ROM): Iliev (cap.) – Butean, Bejan, Crisan, Risto – Moise, Mrzljak, Rosu – Balaure, Llullaku, Bus. Još su igrali: Lazar, Biceanu, Gheorghe, Barbir, Boboc, Chiriac, Da Silva, Stan, Gavarlita, Gheorghe.

Sudac: Suci: Pahole Jože, Štefane Dejan, Jovanovič Stevo

Strijelci: 1:0 Puclin 7′

Žuti kartoni: Mrzljak 42′ (Astra)

Broj gledatelja: 30

Nogometaši Slaven Belupa odigrali su svoju treću prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za nadolazeću natjecateljsku sezonu Prve hrvatske nogometne lige. U Slovenskim Konjicama svladali su rumunjsku Astru rezultatom 1:0.

Slavenaši su poveli već u sedmoj minuti kada je Puclin oteo jednu loptu na 30-ak metara od gola Rumunja, prošao jednog igrača i matirao golmana Astre udarcem s vrha šesnaesterca. Prvu pravu priliku Astre vidjeli smo tek u 32. minuti kada je Filipović odlično zaustavio pokušaj Buse.

Na poluvremenu je trener Tomislav Ivković izmijenio gotovo cijeli sastav. Na travnjaku je ostao tek Hlevnjak iz početne postave. U 58. minuti Slavenaši su umalo povećali svoje vodstvo, ali se Dolčeku ispriječila stativa. Šest minuta kasnije pokušao je i Bongongui, no njegov udarac otišao je iznad grede.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je Slaven slavio s 1:0. Našim nogometašima ovo je bila treća prijateljska utakmica. Četvrtu igraju već u utorak i to protiv ukrajinske Vorskle u Rogatecu s početkom u 17:30.