Rijeka: Sluga, Ristovski, Elez, Župarić, Žuta, Maleš, Mišić, Matel (od 59. Maleš), Vešović (od 90. Martić), Heber (od 70. Kvržić), Gorgon

Slaven Belupo: Marković, Međimorec, Musa, Katić, Purić, Telushi, Bistrović, Arap (od 52. Bouadla), Vrljičak (od 75. Tatar), Kendeš (od 66. Bogojević), Ivanovski

Strijelci: 1:0 - Gorgon (23), 2:0 - Vešović (72)

Žuti kartoni: Duje Strukan. Pomoćnici:Mario pepur i Hrvoje Radić. Četvrti: Goran Gabrilo (svi iz Splita). Delegat: Ivor Grba (Strmac). Kontrolor: Igor Pristovnik (Zagreb)

Crveni kartoni: Bradarić (56 - drugi žuti)

Broj gledatelja: 4000

Slaven Belupo nije uspio ostati nepobijeđen na startu novog prvenstva u gostima kod aktualnog prvaka Rijeke na Rujevici gdje je slavio domaćin – 2:0.
Naša momčad dobro je otvorila utakmicu te već u 5. minuti imala sjajnu prigodu za vodstvo, ali je udarac Ivanovskog s nekoliko metara završio na gredi.
Nekoliko minuta kasnije Kendeš se odlučio na udarac s 20 metara, no domaći vratar Sluga nije se dao iznenaditi.
I kada se to najmanje očekivalo Riječani dolaze u vodstvo i to iz prvog udarca u okvir gola.
Vešović je u 23. minuti ubacio loptu s desne strane pred vrata Markovića na koju naši stoperi nisu dobro reagirali i Gorgonu nije bilo teško glavom svladati našeg vratara.
U izjednačenoj igri Slaven Belupo je imao još jednu dobru prigodu u 36. minuti kad je Kendeš prošao desnom stranom, loptu ubacio u kazneni prostor Riječana no udarac Međimorca glavom završio je iznad grede.
U nastavku susreta domaćini ostaju s igračem manje (56. minuta), jer je drugu javnu opomenu dobio Bradarić, te morao u svlačionicu.
S igračem više naša momčad ima inicijativu i u 66. minuti sjajnu prigodu za izjednačenje.
Ivanovski je probio desnu stranu obrane Riječana, loptom pronašao Kendeša koji je s nekoliko metara šalje iznad grede. Bila je to najbolja prigoda u drugom dijelu susreta.
I kada se to najmanje očekivalo Riječani postižu svoj drugi pogodak za konačnih 2:0.
Međimorec je nepotrebno izgubio jednu loptu na svojoj polovici koju je Mišić ubacio pred naša vrata, gdje se najbolje snašao Vešović i postigao drugi pogodak za Rijeku.
U sljedećem kolu Slaven Belupo će biti domaćin zagrebačkoj Lokomotivi.