CILJ NAM JE ŠTO BOLJI PLASMAN – ISTIČE VRATAR NAŠEG KLUBA ANTE MARKOVIĆ

17.08.2016.

Nakon što je prije sedam godina u Slaven Belupo došao iz Suhopolja, vratar Ante Marković koji je prije nešto više od mjesec dana napunio 24 godine standardna je “jedinica” u našem klubu, kojem je trener Željko Kopić prvu prigodu za nastup dao u posljednjem prošloseozonskom susretu u gostima kod Splita.
Ante je potpuno iskoristio ukazano povjerenje, bio jedan od najboljih pojedinaca u koprivničkom sastavu i svojim obranama pridonio osvajanju sva tri boda.
– Bio je to moj prvi “starterski” nastup u prvoligaškom prvenstvu, nije bilo lako ali naša je mreža ostala netaknuta, pobijedili smo 2:0 i bio sam vrlo zadovoljan svojim obranama – ističe Ante Marković i dodaje:
– U Slaven Belupo sam došao vrlo mlad, bez dovoljnog iskustva i odmah bio prvi vratar juniorske momčadi u kojoj sam proveo određeno vrijeme a zatim otišao na posudbu kod trećeligaša Koprivnice gdje sam odmah stao među vratnice. U Koprivnici se nisam dugo zadržao, vraćen sam u Slaven Belupo i konkurirao za prvoligašku momčad. Uz vratara Matjaža Rozmana i bivšeg reprezentativca Gorana Blaževića nije bilo lako ući u najbolji sastav, ali ubrzo mi je to uspjelo. Imao sam možda i malo sreće jer se Goran ozlijedio na početku prošlog proljetnog prvenstva, tako da sam dobio mjesto prvog pričuvnog vratara, a odlaskom Rozmana i mjesto u najboljoj jedanaestorici – navodi Marković.
Dolaskom u Slaven Belupo ostvarili ste prvoligaške ambicije?
– Svakako, jer u Koprivnicu sam stigao kao perspektivan vratar od kojeg su ljudi iz kluba mnogo očekivali i kao takvog doveli me u ovu sredinu. Marljivo sam radio, posebno s iskusnim trenerom vratara Brankom Balijem koji mi je mnogo pomogao svojim savjetima. Bio sam strpljiv i sve mi se na kraju isplatilo. Sretan sam što sam došao u sredinu u kojoj sam ostvario svoje ambicije.
Otkako ste stali na vrata Slavena Belupa još niste osjetili gorčinu poraza.
– Ha, ha, ha … naravno da mi je to veliko zadovoljstvo. U prvih pet kola novog prvenstva primio sam svega tri pogotka i naravno da mogu biti zadovoljan. U tome mi je mnogo pomogla i igra obrambenih suigrača koji su otklanjali niz opasnosti pred mojim vratima. Uz iskusnog Purića, Musu i Štigleca te mlađih, Međimorca i Jovičića dobio sam sigurnost i vjerujem da će se tako i nastaviti.
Slaven Belupo je uspješno krenuo u novu sezonu. U pet nastupa osvojio je devet bodova. Da li ste to očekivali?
– Iako nam je cilj što bolji plasman, osobno mislim da smo zaista na startu prvenstva ostvarili zavidan uspjeh. Još nismo izgubili, a osvojili smo i bod s Dinamom u Zagrebu što će rijetko kome uspjeti. Mislim da svi u klubu i naši navijači mogu biti zadovoljni.
U subotu u Koprivnicu dolazi Osijek koji je također jako dobro krenuo u novo prvenstvo. U tri gostujuća nastupa postigao je tri pobjede i na ljestvici ima bod više.
– Osječani su se jako pojačali za ovu sezonu i sigurno imaju velike ambicije. Vjerujem, da se u subotu u Koprivnici neće radovati i da će sva tri boda ostati u Koprivnici. Neće biti lako, ali ja sam optimista.
Napad Osijeka predvodi bivši suigrač Ejupi koji je u prošlom kolu u svom prvom nastupu za novi klub postigao pogodak reprezentativnom vrataru Hajduka, Kaliniću. Hoće li biti sretnik i na koprivničkom stadionu?
– Vjerujem da neće i da ću ja biti taj sretnik. Muzafer je odličan napadač i konačno potvrđeni strijelac, ali svi ćemo nastojati da se u subotu neće radovati.
Nakon utakmice s Osijekom, Slaven Belupo odlazi kod Rijeke.
– Prerano je razmišljati o Riječanima koji su uz Dinamo i Hajduk favoriti za naslov prvaka. O njima ćemo brinuti tek nakon Osječana. Prošle sezone sve prvenstvene utakmice s njima odigrali smo neodlučeno, te bili bolji od njih u polufinalu Kupa. Ako se ta tradicija nastavi nitko sretniji od mene – završio je Ante Marković koji će u subotu s Osječanima sigurno nastojati da njegova mreža ostane netaknuta.